Co se děje u KSD-art

KSD-art teď nakoupíš i osobně

Co si budeme, nakupovat oblečení na internetu je někdy prostě risk. A tak mám pro tebe právě teď dvě důležité zprávy!

1: KSD-art už můžeš nakoupit i osobně!

Kde v Olomouci LUNA butik najdeš?

 • Pár kroků od Horního náměstí, v ulici Ostružnická 26.
 • Vyrazit tam můžeš ve všední dny od 10 do 18 hod a v sobotu mezi 10 - 13 hod.

2: Nakupuj beze strachu i online!

KSD-art je ale pořád hlavně e-shop. A to jak víme, nakupovat oblečení přes internet bývá někdy riskantní. Bojíš se taky, že ti kousek zakoupený přes e-shop nesedne? No jasně, kdo by se nebál! Přeci jen e-shop nemá zkušební kabinku, a tak je třeba vyzkoušet si kousky doma :) 

No a když netrefíš velikost, nebo si s koupeným kouskem nepadnete do oka, neboj se, vůbec nic se neděje! Můžeš ho vrátit, či vyměnit za jiný. 

Vrácení i výměnu spolu dokážeme pohodlně zvládnout díky interaktivnímu formuláři, který najdeš na e-shopu, v horním menu. Celým procesem tě pohodlně provede, a tak je vrácení nebo výměna úplnou hračkou.

Ať už vyrazíš nakupovat v Olomouci do LUNA butik, nebo zabrouzdáš ke mně na e-shop, budeme se moc těšit na tvé fotky v našich kouscích 💖 

Kde se ještě můžeme do konce roku potkat?

Listopad v plném proudu a tak pojďme využít několik málo posledních možností, kde se v tomto roce potkat. O čem je řeč? O rukodělných trzích. Potkáte tam řadu výrobců a tvůrců, a tak se nadýcháte nejen úžasné předvánoční atmosféry, ale také můžete nakoupit samé originální dárky pro své blízké. A pro sebe! (Na sebe nezapomínat ;)

V tomto roce mě čekají dva trhy - v Havlíčkově Brodě a v Benešově. Pojďte si je zapsat do kalendáře a potkat se:

Havlíčkův Brod

 • Co? Trh řemesel
 • Kdy? 17. 11. od 8 do 16 hod
 • Kde? Na Havlíčkově a Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě

Benešov u Prahy

 • Co? MINT MARKET
 • Kdy? 27. 11. od 9:30 do 17 hod 
 • Kde? Na Malém náměstí v Benešově u Prahy
 • Trh má i vlastní facebookovou událost, mrkněte na ni

Jak mě tam najít? Jednoduše. Hledejte mezi stánky ten nejbarevnější :)

Může jít o obrázek 1 osobě , standing a text that says 'TEXTIL ILL FORUM'

Budu mít s sebou většinu výrobků, které z e-shopu znáte. Ale pozor, představím vám také jednou žhavou novinku, která je skvělým adeptem dárku pod stromeček!

A mimochodem, už jste četli můj článek po posledním trhu, kdy jsem psala, že bych to nejradši vždycky zrušila?

4x přesedám, než je sukně hotová

Rozdíl mezi továrnou a malým výrobcem je ohromný. Třeba ten, že malý výrobce zná na každém svém produktu každou nitku, protože jen on sám je součástí celého jeho procesu. S láskou se o každou vaši objednávku stará, jako by byla první a jediná. A přesně tak je to i u mě. A pro ty z vás, co raději čísla - spočítala jsem to :) 11x vezmu sukni do rukou a 4x přesednu mezi různými stroji, než vám ji můžu hotovou skládanou sukni poslat.

Je to proces, to vám povím

Celý proces ale začíná ještě mnohem dřív, než vůbec sednu k šicím strojům. Začíná už u grafického tabletu nebo akvarelových papírů, kde navrhuji a maluji designy. Protože jak víte, všechno, co u KSD-art koupíte, je jen z vlastních designů. O tom ale jindy. A až teprve, když je mám natištěné na látkách, můžu se vrhnout do šití.

Pojďte nakouknout

Pojďte mi kouknout pod ruce, jak takový šicí proces vypadá. A nebojte, zkrátila jsem vám ho do necelých 2 minut.

Z čeho skládané sukně jsou?

Primárně šiji ze saténu. Je lehoučký a minimálně mačkavý - kdo by taky chtěl po celém dni v práci vypadat, jako by vypadl ze ždímačky, ne? Satén je skvělý na teplé počasí, ale i s brzkým jarem nebo podzimem s ním nezmrznete. Kamarádí se totiž i se silonkami, takže nasadit kozačky a můžete vyrazit i v chladnějším počasí.

Kapsy? Jasná věc

Je prostě bez pochyby, že sukně mít kapsy. Sportovní, i ta elegantní. Protože občas si potřebujete něco někam strčit. A kapsy dodají eleganci i trošku té drzosti. Proč ne?

Jak skládanou sukni nosit?

Jakkoli! Tahle sukně je kámoš se sáčkem i džínovou bundou. A dá se nosit v pase, kde krásně zdůrazní ženské křivky, nebo i na bocích, když víc křivky zdůrazňovat nepotřebujete. Prostě podle potřeby a nálady.

 

Z čeho můžete vybírat?

No jéje :) Tento střih je u vás tolik oblíbený, že ho pro jistotu šiji ze všech designů. Vybírejte, jak je libo. Protože jestli jste na tom stejně jako já, tak určitě zase nemáte co na sebe ;)

Proč není handmade levnější než kupované v obchodě?

Pokud zvažujete koupit nějaký handmade výrobek, možná byste chtěli znát argumenty, proč zakoupit právě handmade a ne jít pro levnější variantu do obchodu. A proč jsou vlastně ručně vyráběhné výrobky dražší než ty ze sériové výroby.

Proč kupovat handmade?

Protože:

 • Kupujete spolu s ním lásku, kterou do každého výrobku dávám
 • Máte jistotu, že každého výrobku zvládnu vyrobit jen jednotky kusů, budou pro vás jedinečné a vy s nimi výjimeční
 • Dbám od prvního do posledního stehu na kvalitu všeho, co dělám. Nejsem tovární stroj a mým očím a rukám nic neuteče
 • Snažím se při každém svém tvůrčím kroku brát ohledy na přírodu
 • A taky při výběru dodavatelů vybírám převážně české firmy. Každý výrobek je tak česko-český vlastenec
 • Díky tomu všemu máte jistotu, že zboží neobletělo zeměkouli, než doputovalo až k vám
 • A taky že se na jeho výrobě nepodílel nikdo v nelidských podmínkách
 • Nepodporujete masovou produkci a tím ani vyhazování neprodaného zboží
 • A svou objednávkou nezvyšujete statistiky manažerů, jejichž cílem je jedině boostovat a boostovat, ale -->
 • Každá vaše objednávka mi udělá malé Vánoce :) a nejraději bych vám za ni dojela poděkovat osobně, jakou z ní mám radost
 • Dokonce se těším i z každé návštěvy, když přijdete na e-shop jen nakouknout :)
 • Stáváte se svým nákupem součástí mé cesty za snem a já se zároveň můžu stát inspirací pro vás, že snít má smysl!
 • Chovám se k vám tak, jak bych si přála, aby se ostatní chovali ke mně. Prostě věřím, že karma je zdarma

Proč jsou handmade výrobky dražší než sériová výroba?

Protože:

 • Vyrábím v malém nákladu a tudíž v malém i nakupuji. Nedostanu se tak na velkoobchodní ceny materiálů, které při výrobě potřebuji
 • Na rozdíl od velkovýrobců je pro mě důlěžitější kvalita než kvantita vstupních materiálů. A než materiály použiji, nejdřív je pořádně otestuji, abych měla jistotu, co vám dodávám
 • Ani já nesmím zapomínat na žádné náklady, které do výroby vstupují - kromě použitých materiálů i provozní náklady, jako jsou energie, servis šicích strojů, spotřební zboží od nití po propisku nebo barvu do tiskárny, balící materiály, poštovné, internet apod.
 • A stejně tak i já z každé faktury odvádím státu bezmála pětinu toho, co za objednávku zaplatíte. Je to tak.
 • Každému výrobku se věnuji jednotlivě a strávím s každým z nich několik hodin práce. Další čas potřebuji i na nafocení produktů, nahrání na e-shop a napsání textů, a také pak na jejich propagaci. No a nakonec i samotné vyřízení objednávek je čas, se kterým je třeba počítat
 • Každému balíčku, než ho pošlu na cestu za vámi, věnuji tolik pozornosti, aby vypadal jako balíček, který bych si chtěla rozbalovat já sama. Snažím se vám dát zážitek už při samotném rozbalování

Suma sumárum, handmade není levné, ale je to jen velmi skromě zkalkulovaná láska, energie, úsilí, čas, práce, talent a nadšení, které do každého výrobku dávám. Na oplátku za to kupujete kvalitu, originalitu, lidský přístup a duši, kterou vám žádná továrna nedá. 

Děkuji, že vás mám. A všem handmade výrobcům držím pěsti, stojí to za to.